Kaliszanki lepsze w Tarnowie
access_time 2018-03-12 05:20:00
W pierwszych dwóch spotkaniach fazy play-off w ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi kobiet pomiędzy MKS-em Energą Kalisz i Grupą Azoty PWSZ Tarnów, które odbyły się w ubiegły weekend w Kaliszu zespoły podzieliły się zwycięstwami. W sobotę tarnowianki pokonały gospodynie 3:2, natomiast w niedzielę, również po pięciosetowym pojedynku uległy zespołowi z Kalisza 2:3.

W kolejnym meczu  siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów dostarczyły swoim kibicom niezwykłych emocji. Pierwsze dwa sety sobotniego spotkania w Tarnowie to koncertowa gra gospodyń, które bez większych problemów pokonały gości z Kalisza 25:14 i 25:18. Niestety pomimo ambitnej gry tarnowianek kolejne trzy sety należały do siatkarek z Kalisza, które wygrały je 22:25, 22:25 i 11:15 i tym samym całe spotkanie 2:3.

W niedzielę zdecydowanie lepsze były siatkarki z Kalisza, które pokonały tarnowianki 0:3 ( 20:25, 16:25, 22:25).

Kaliszanki awansowały do pierwszej czwórki rozgrywek, natomiast siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów będą grały o miejsca 5-8 z przegranym ze spotkań WTS Solna Wieliczka – Joker Świecie. Stan rywalizacji pomiędzy tymi zespołami to 2:2.