Mpetrol Sharks pewnie pokonuje mistrzów i zapewnia sobie pierwsze miejsce przed półfinałami
access_time 2018-03-12 06:18:00
W pierwszym sobotnim meczu doszło do starcia aktualnego lidera z mistrzem pierwszej edycji i wydawało się że szykuje się mecz kolejki. Początek meczu nie zapowiadał że ten mecz skończy się pogromem mistrzów bo gra była dość wyrównana do 10 minuty tej połowy z lekką przewagą Rekinów głównie za sprawą celnych rzutów za trzy punkty K.Kozickiego, który trafił 5 razy i D.Stawarskiemu, który odpowiedział 4 trafieniami. Rekiny do tego meczu przystąpiły tylko w 3 osobowym składzie a mimo wszystko wytrzymali kondycyjnie i to jak ! W drugiej połowie drużyna Zdrowego Projektu totalnie przestała trafiać co skutkowało tylko 13 punktami w całej tej połowie, natomiast Rekiny nie zwalniały i za sprawą świetnie dysponowanego D.Olesika, który dominował na deskach zbierając 27 piłek i zdobywając aż 47 punktów zapewnił pewne zwycięstwo swojej drużynie a tym samym pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

W ostatnim meczu 4 rundy doszło do spotkania wicelidera Ecofishing z ostatnią drużyną w tabeli Wild Ballers w której na dodatek zabrakło A.Kochanka. Ten mecz miał zupełnie inne znaczenie dla tych drużyn gdyż pewni udziału w Play Offs koszykarze Ecofishing bronili tylko drugiego miejsca natomiast dla rywali ten mecz jak i kolejny będzie meczem o życie.

Drużyna Wild Ballers mimo braku swego kapitana nie dawała za wygraną i cały czas naciskała młodych koszykarzy Ecofishingu głównie za sprawą dobrze dysponowanego P.Kłóska 27 punktów i 15 zbiórek co dało tylko 5 punktową przewagę. Po przerwie nie wiele się zmieniło a mecz stał na wyrównanym poziomie i gdyby nie kilka nieudanych akcji w końcówce to mogło dojść do kolejnej niespodzianki w wykonaniu drużyny Wild Ballers, lecz tak się nie stało i to koszykarze Ecofishing odskoczyli na kilka punktów by bezpiecznie zakończyć mecz wygraną 9 punktami co zapewniło im 2 miejsce już po tej kolejce.

Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 – 4 runda wyniki:

• Sobota 10.03 – Hala Miejski Dom Sportu

Mpetrol Sharks – Zdrowy Projekt 95:51 ( 49:38 / 46:13 )

Dla Sharks: Olesik 47(2/4), Kuraś 27(2x3), Kozicki 21(6x3)

Dla Z.Projektu: Stawarski 20(4x3), M.Put 10, J.Put 9, Świętochowski 6, Białas 6

MVP MECZU: Daniel Olesik – Mpetrol Sharks

Dla Toyoty: Stawarz 28(5x3), Jarosiński 20(3x3), Bogusz 12, Krukar 12, Balasa 12

MVP MECZU: Miłosz Stawarz – Toyota Kobos

Eco Fishing - Wild Ballers 75:66 ( 38:33 / 37:33 )

Dla Fishing: Badełek 16, Pi.Zaczkiewicz 15(3x3), Łazarz 14(4x3), Pa.Zaczkiewicz 13,