Wszystko już jasne przed Play Off’s, bardzo zacięte mecze w 5 rundzie Big 3
access_time 2018-03-20 09:35:00
W pierwszym sobotnim meczu doszło do starcia drużyny lidera czyli Rekinów, którzy nic już nie musieli bo mieli zagwarantowane pierwsze miejsce a ich przeciwnik drużyna Ciasteczek musiała ten mecz wygrać by zachować nadzieje na udział w fazie Play Off’s.

Od początku tego meczu było widać determinacje w drużynie Ciasteczek, które ostro rzuciły się do ataku co pozwoliło im odskoczyć na kilka punktów przewagi by na przerwę schodzić z zaliczką 11 punktów. Po przerwie gra nadal była bardzo zacięta co doprowadziło do opuszczenia boisk za 6 przewinień pierwszego z zawodników Ciasteczek D. Legiecia a koszykarze Rekinów powoli odrabiali straty by w końcówce stanąć przed szansą na wygranie tego meczu lecz najskuteczniejszy zawodnik Rekinów, D. Olesik stawał kilkukrotnie na linii rzutów wolnych lecz ani razu nie trafił, a po stronie przeciwników boisko musiał opuścić kolejny zawodnik J. Gurbisz co ostatecznie doprowadziło do dogrywki. W doliczonym czasie gry na placu boju pozostało już tylko dwóch koszykarzy Ciasteczek lecz nadal ich gra była na tyle skuteczna by prowadzić kilkoma punktami. Zawodnicy Ciasteczek mogli wygrać ten mecz lecz na 1.22 sek do końca dogrywki kolejny zawodnik złapał 6 przewinienie a to skutkowało tym, że pozostał już tylko jeden zawodnik Ciasteczek na boisku a to oznaczało koniec tego meczu i szansy na wygraną. Ciężko to zrozumieć co się stało bo drużyna prowadzi 4 punktami a zawodnik wiedział że ma 5 przewinień i nie może pozwolić sobie na kolejny faul a i u przeciwników każdy z zawodników miał już 5 przewinień i też by spadali po każdym przewinieniu, niestety nie wykorzystano tej szansy i trzeba pocieszyć się meczem o 5 miejcse.

W drugim meczu na parkiecie pojawiły się drużyny Ecofishin, która była pewna drugiego miejsca po rundzie zasadniczej a ich przeciwnik to drużyna mistrzów Zdrowy Projekt dla którego był to mecz ostatniej szansy by awansować do czwórki i grać w Play Off’s.

Od początku meczu było widać, że obie drużyny będą walczyć na całego a fakt pewnego udziału w półfinałach wcale nie spowodował że koszykarze Ekofishingu mieli by podejść na luzie do tego meczu. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie bo gra była praktycznie kosz za kosz co wprowadzało dużą nerwowość po stronie mistrzów, którzy wiedzieli o co grają.

Wynik do przerwy to tylko jedno punktowa przewaga mistrzów co w żaden sposób nie mogło dawać im gwarancji na wygranie tego meczu a przeciwnik nie odpuszczał ani na chwilę.

W drugiej połowie nie zmieniło się praktycznie nic i nadal gra była bardzo wyrównana i twarda i trudno było przewidzieć kto wyjdzie z tego z tarczą. Obie drużyny wykonywały dużo rzutów za 3 punkty, Zdrowy Projekt trafił ich 10 a Ecofishing aż 14. Po stronie mistrzów w końcu dobry mecz zaliczył D. Stawarski zdobywca 40 punktów co w dużej mierze przyczyniło się do dobrej gry w tym meczu. W końcówce tego meczu to koszykarzom Zdrowego Projektu udało się odskoczyć na kilka punktów co dało im upragnione zwycięstwo i udział w półfinałach w których zmierzą się z drużyną Rekinów.

W ostatnim meczu 5 rundy spotkali się Toyota Kobos, która chcąc zająć trzecie miejsce po rundzie zasadniczej musiała wygrać ten mecz by uniknąć spotkania z Rekinami z którymi doznali dotkliwej porażki na początku tej edycji a ich przeciwnikiem w tym meczu była drużyna Wild Balers, której tylko wysoka wygrana dawała ewentualne szanse na udział w półfinale. Pierwsza połowa to widoczna przewaga koszykarzy Toyoty, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i na przerwę schodzili z 8 punktową przewagą.

W drugiej połowie to już zupełna dominacja drużyny Toyoty w której dobry mecz rozegrał M. Jarosiński zdobywa 33 punktów w tym 9 razy za 3 punkty co dało mu dodatkowo pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej w rzutach za 3 punkty.

Ostatecznie to drużyna Toyoty wygrała ten mecz a tym samym zapewniła sobie 3 miejsce po rundzie zasadniczej i przyjdzie im zagrać z drużyną Ecofishingu z którą przegrali po zaciętym meczu i na pewno będą chcieli się zrewanżować co zapowiada wielkie emocje.

Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 – 5 runda wyniki:

• Sobota 17.03 – Hala Miejski Dom Sportu

Dla Sharks: Olesik 36, Leśniak 19(3x3), Kozicki 17, Świtek 14

MVP MECZU: - Daniel Olesik – Mpetrol Sharks

Zdrowy Projekt – Eco Fishing 85:80 ( 37:36 / 48:44 )

Dla Z.Projektu: Stawarski 40(5x3), J.Put 27(4x3), Świętochowski 9, M.Put 6, Łabuda 3

Dla Fishing: Łazarz 26(6x3), Pi.Zaczkiewicz 21(5x3), Kozdroń 17, Pa.Zaczkiewicz 6, Badełek 6, Król 4

MVP MECZU: Daniel Stawarski – Zdrowy Projekt

Toyota Kobos - Wild Ballers 87:64 ( 38:30 / 49:34 )

Dla Toyoty: Jarosiński 33(9x3), Balasa 20(2x3), Bogusz 18, Krukar 12, Nowak 4

Dla Ballers: Kochanek 25, Witiak 20(3x3), Słowik 17, Kłósek 2

MVP MECZU: Mateusz Jarosiński – Toyota Kobos