Szczypiorniści SPR-u wygrywają po nerwowej końcówce
access_time 2018-03-29 03:28:00
W 22 kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę MKS-u Wieluń.

Całe spotkanie było niezwykle wyrównane. Przez jego większą część wynik oscylował w okolicach remisu, żadnemu z zespołów nie udało się wypracować większej przewagi. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 19:17. Podobnie wyglądała druga część spotkania. Niebezpiecznie dla gospodarzy zrobiło się w końcówce meczu. W 57 minucie Wieluń prowadził 32:31. Tarnowianie zdołali jednak dorzucić trzy bramki i tym samym pokonali gości z Wielunia 35:33.

Po tym zwycięstwie tarnowianie z dorobkiem 48 punktów zajmują 2 miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie rozegrają 14 kwietnia w Radomiu z KS Uniwersytet.

SPR PWSZ Tarnów - MKS Wieluń 35:33 (19:17)
Najwięcej bramek: dla SPR-u - Daniel Dutka 10, Michał Kubisztal 7, Łukasz Nowak 5;

dla MKS-u : Szymon Famulski 7, Bartłomiej Helman, Krzysztof Dutkiewicz, Paweł Dutkiewicz - po 6