Tarnowska Liga Koszykówki Big 3: Pewni Przegrani na pierwszym miejscu w tabeli
access_time 2018-07-26 07:49:00
Pewna wygrana Pewnych Przegranych zapewniła im pierwsze miejsce w tabeli. Z kolei Killerzy kolejną wygraną zapewnili sobie udział w Play Off’s.

W pierwszym meczu doszło do starcia drużyn walczących o udział w play off’s, czyli Killerów i Splash Brothers. Cały mecz przebiegał na bardzo wyrównanym poziomie, a głównymi aktorami byli Piotr Stępak (52 pkt) i Tomasz Gębarowski (49 pkt), który ostatecznie poprowadził Killerów do wygranej, a tym samym zapewnił im udział w play off’s.

W drugim meczu tej rundy spotkały się drużyny Zdrowego Projektu, który broni drugiej lokaty w tabeli i Rekinów. Do tej pory nie wygrali jeszcze meczu. Początek zapowiadał wyrównane spotkanie, bo wynik utrzymywał się blisko remisu, lecz z każdą akcją to koszykarze Zdrowego Projektu powiększali przewagę, głównie za sprawą Mateusza Piski i Pawła Pabiana, którzy wspólnie zdobyli 90 pkt, czym zapewnili sobie kolejną wygraną i utrzymanie drugiego miejsca.

W ostatnim meczu czwartej rundy doszło do spotkania liderów Pewnych Przegranych i Ecofishingu, którzy udział w play off’s mają już pewny, lecz cały czas walczą o jak najwyższe miejsce. Pierwsza połowa przebiegała na dość wyrównanym poziomie, co dało wynik 50:40 do przerwy, w drugiej części drużyna lidera jeszcze mocniej przycisnęła młodych przeciwników, co przyniosło końcowy sukces a przewaga urosła do 30 pkt. Po tym meczu Pewni Przegrani są już pewni pierwszego miejsca, a Ecofishing zagra w ostatniej rundzie z Killerami o trzecie miejsce.

Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 – 4 runda wyniki:

Piątek 13.07 – Orlik IV LO

Hetman Killer’s - Splash Brothers  108:103  (58:48)

Dla Killer’s: Gębarowski 49(5x3/4x9), Surowiecki 21, Legieć 18, Gurbisz 15, Nowak 3

Dla S.Brothers: Stępak 52(8x3), Stachura 35(5x3), Wantuch 16

MVP MECZU: Tomasz Gębarowski – Hetman Killer’s

Piątek 20.07 – Orlik IV LO

Zdrowy Projekt – Sharks  121:81  (49:36)

Dla Z.Projekt: Piska 48(5x3/6x4), Pabian 42, M.Put 18, J.Put 13(2x3)

Dla Sharks: Kuraś 29, Kłósek 28, Kozicki 24(2x3)

MVP MECZU: Paweł Pabian – Zdrowy Projekt

Sobota 21.07 – Orlik IV LO

Pewni Przegrani  - Ecofishing  123:91  (50:40)

Dla P.Przegranych: Lisak 53(5x3/4x4), Nowak 38, Rozborski 20(2x3), Krupa 18(4x3)

Dla Fishing: Łazarz 40, Jarosiński 21(3x3), Zaczkiewicz 17, Kozdroń 13(2x3)

MVP MECZU: Maciej Lisak - Pewni Przegrani