Finał letniej edycji Amatorskiej Ligi Tenisowej
access_time 2018-10-02 05:12:00
Pod koniec września odbyły się mecze finałowe Edycji Letniej 2018 Amatorskiej Ligi Tenisowej A.C.T. Sport.

W finale głównym – już drugi raz z rzędu – wystąpili: Daniel Stach, rozstawiony w Rundzie Play-Off z numerem 1, finalista Edycji Zimowej 2017/2018, oraz Łukasz Ciapraga, rozstawiony z numerem 2, mający na koncie zwycięstwa w trzech edycjach zimowych oraz jednej edycji letniej.

Zgodnie z przewidywaniami – znając style gry obu finalistów – mecz był niezwykle zacięty, a kibice byli świadkami licznych, bardzo długich i spektakularnych wymian, precyzyjnych dropszotów oraz doskonałej gry w defensywie. Tym razem zwycięzcą meczu finałowego okazał się Daniel Stach, który pokonał swojego przeciwnika w dwóch setach – stosunkiem gemów: 6:3, 6:2. Był to więc udany rewanż Daniela za porażkę z Łukaszem w finale Edycji Zimowej 2017/2018.

W meczu o miejsca 3–4 zmierzyli się: Witold Borek, rozstawiony z numerem 3, dla którego był to pierwszy występ w finałowej „czwórce” oraz Tadeusz Swaczyna – rozstawiony z numerem 4, finalista Edycji Zimowej 2013/2014. Po prawie trzygodzinnym, wyczerpującym pojedynku, miejsce trzecie wywalczył Witold Borek, pokonując rywala w trzech setach: 6:4, 5:7, 6:4.

Po ceremonii dekoracji finalistów, zwycięzca edycji dokonał losowania „nagrody pocieszenia” dla kibiców – uczestników bieżącej edycji. Szczęście uśmiechnęło się do Pawła Stacha, w ręce którego trafił zestaw akcesoriów tenisowych ufundowany przez sklep A.C.T. Sport.

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisowej A.C.T. Sport można śledzić na stronie internetowej: http://www.centrum-tenisowe.pl/liga-tenisowa.

Na zdj. finaliści po dekoracji. Od lewej: Daniel Stach (zwycięzca),  Łukasz Ciapraga (II msc.), Witold Borek (III msc.), Tadeusz Swaczyna (IV msc.)