Pojedynek beniaminków dla koszykarzy KKS Tarnowskie Góry
access_time 2018-10-15 13:04:00
W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn zespół MUKS 1811 Unia Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę KKS Tarnowskie Góry.

Pierwsza kwarta spotkania była niezwykle wyrównana co przełożyło się na jej wynik 18:18. W drugiej części nieco lepsi okazali się koszykarze gości, którzy pokonali gospodarzy 11:16. Sytuacja odwróciła się w trzeciej odsłonie meczu. Tarnowianie przyspieszyli, oddawali celne rzuty, świetnie spisywali się w defensywie i ostatecznie wygrali tę kwartę 18:13 i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu 47:47. W decydującej kwarcie nieznacznie skuteczniej grali koszykarze gości, uzyskali niewielkie prowadzenie, a tarnowianom brakło już czasu, żeby odrobić straty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 66:70.

Najwięcej punktów dla MUKS 1811 Unia Tarnów: Palmowski 25, Sulowski 16, Bryzek 14; dla KKS Tarnowskie Góry: Nikiel 18, Weiss 16, Podgórski 15.

MUKS 1811 Unia Tarnów – KKS Tarnowskie Góry 66:70 (18:18, 11:16, 18:13, 19:23)