W hicie kolejki tarnowianie lepsi od AZS AWF Biała Podlaska.
access_time 2018-11-05 04:31:00
W szóstej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej grupy C mężczyzn, zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę AZS AWF Biała Podlaska.

Początek pierwszej połowy należał do gości. Akademicy nieznacznie przeważali prowadząc różnicą 3 bramek. Tarnowianie zaczęli odrabiać straty i po celnym trafieniu w 15 minucie Łukasza Nowaka doprowadzili do remisu. Od tego momentu systematycznie uzyskiwali coraz większą przewagę. W przerwie meczu na tablicy widniał wynik 16:11. W drugiej części spotkania szczypiorniści SPR-u kontrolowali przebieg meczu i prowadzili już różnicą 8 trafień. W końcowych minutach spotkania goście poderwali się do walki, zaczęli bardzo szybko odrabiać straty, zmniejszyli przewagę gospodarzy do 4 bramek, jednak zabrakło im czasu, aby doprowadzić choćby do remisu. Ostatecznie szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów pokonali drużynę AZS AWF Biała Podlaska 35:31.
Kolejne spotkanie tarnowianie rozegrają w Radzyminie z tamtejszym  SPR-em Rokis .

SPR PWSZ Tarnów – AZS AWF Biała Podlaska 35:31 (16:11)

SPR: Daniel Dutka 10, Jakub Kowalik 8, Emilian Jewuła 4, Albert Sanek 4, Marcin Wajda 3, Kacper Lazarowicz 2, Michał Chodara 1, Dawid Ciochoń 1, Bartosz Niemiec 1, Łukasz Nowak 1, Grzegorz Barnaś, Damian Misiewicz, Krzysztof Mogielnicki, Jakub Spieszny