Narodowy Bieg 100-lecia
access_time 2018-11-12 09:24:00
Ponad sześćset osób - od najmłodszych po seniorów – stawiło się na stadionie lekkoatletycznym „Błękitni” w Tarnowie, aby na sportowo świętować 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, uczestnicząc w zorganizowanym już po raz dwudziesty trzeci przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów oraz MLUKS Tarnów - Biegu Sokołów.

Bieg zorganizowany został w ramach i pod nazwą Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”, którego inicjatorem i koordynatorem jest Polska Agencja Prasowa. Biegi odbyły się w 100 miastach 11 listopada o godz. 11.11. a zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 km.

Zwycięzcą biegu głównego został Grzegorz Czyż (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów), a wśród pań najlepszą okazała się Katarzyna Kmieć (Perła).

Ponadto odbyły się biegi dzieci i młodzieży na dystansach 1000,800 i 500 metrów, najmłodsi rywalizowali na dystansie 300 i 200 metrów.

W ramach imprezy odbył się również organizowany już po raz szósty przez Stowarzyszenie „To, co wspólne” i  Szkołę Podstawową nr  9 z Tarnowa, Bieg Integracyjny „Razem do celu”. W biegu wzięło udział prawie sześćdziesięciu uczestników. Biegli oni w parach trzymając się za rękę i wspierając nawzajem. Każdy kto ukończył bieg otrzymał medal i dyplom.