Beniaminek z Zamościa rozbity w Tarnowie
access_time 2018-11-19 06:58:00
W ósmej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował we własnej hali beniaminka ,drużynę Padwy Zamość.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkania to okres bardzo wyrównanej gry. Po tym czasie na tablicy widniał wynik 13:13. Od tego momentu tarnowianie szybko zaczęli uzyskiwać przewagę. Niezwykle skuteczni zarówno w ataku jak i w obronie rzucili 8 kolejnych bramek i pod koniec pierwszej połowy prowadzili już 21:13. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 23:15. W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wynik, systematycznie powiększali przewagę i ostatecznie podopieczni trenera Ryszarda Tabora pewnie wygrali ten mecz 41:24.

Kolejne spotkanie tarnowscy szczypiorniści rozegrają 24 listopada w Warszawie z tamtejszym AZS-em.

SPR PWSZ Tarnów – Padwa Zamość 41:24 (23:15)

SPR: Dutka 13, Lazarowicz 7, Jewuła 5, Sanek 5, Kowalik 3, Szatko 2, Chodara 2, Misiewicz 2, Mogielnicki 1, Spieszny 1

Padwa: Fugiel T. 5, Puszkarski 5, Gałaszkiewicz 3, Adamczuk 2, Fugiel S. 2, Kłoda 2, Pomiankiewicz 2, Sałach 1, Mroczek 1