Pewne zwycięstwo tarnowskich siatkarek
access_time 2018-12-24 04:58:00
W meczu szesnastej kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Karpaty Krosno.

Tarnowianki rewelacyjnie rozpoczęły to spotkanie. Po bardzo dobrym przyjęciu były skuteczne w ataku, dobrze funkcjonowała zagrywka. Siatkarki z Tarnowa prowadziły w tym secie 4:12, 7:17 i pewnie zwyciężyły 12:25. Druga część meczu była bardziej wyrównana. W pierwszej fazie prowadziły gospodynie 8:4, jednak tarnowianki szybko doprowadziły do remisu 13:13, a po pewnym ataku Szabò objęły prowadzenie. Dalsza część seta była bardzo zacięta. W końcowej części na tablicy widniał wynik 22:22 i 23:23. W tym momencie zawodniczka Karpat zepsuła zagrywkę i to tarnowianki miały piłkę setową. W kolejnej akcji zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów popisały się skutecznym blokiem wygrywając 23:25. W ostatnim secie wynik często oscylował w okolicach remisu, jednak w jego końcowej fazie to tarnowianki pokazały swoją siłę wygrywając 21:25 i całe spotkanie 0:3. MVP meczu została wybrana Joanna Sikorska.

Po tym spotkaniu tarnowianki z dorobkiem 33 punktów zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz rozegrają 29 grudnia przed własną publicznością z zespołem BlueSoft Mazovia Warszawa.

Karpaty Krosno - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3 (12:25, 23:25, 21:25).