MKS PM "Be ComplEat" Tarnów przegrywa po walce
access_time 2019-01-21 06:46:00
W sobotę, w hali Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej w Tarnowie walczące o mistrzostwo II ligi koszykówki kobiet, zawodniczki MKS PM „BeComplEat” Tarnów podejmowały przed własną publicznością drużynę AZS UŚ Katowice.

Tarnowianki po rundzie zasadniczej z dorobkiem 21 punktów zajęły drugie miejsce w ligowej tabeli.  Kolejne mecze rozgrywają w ramach finału A, w którym zmierzą się z zespołami AZS UŚ Katowice, RMKS Rybnik, KS Pogoń Ruda Śląska oraz UKS La-Basket Piekary Śląskie.

W pierwszym spotkaniu finału A tarnowianki podejmowały zespół z Katowic.  Początek meczu należał do koszykarek gości. Szybkie i skuteczne zawodniczki AZS-u wypracowały sobie kilkupunktowa przewagę, której nie oddały już do końca tej części spotkania wygrywając  24:33. W drugiej kwarcie tarnowianki radziły sobie zdecydowanie lepiej remisując 20:20. W przerwie meczu na tablicy widniał wynik 44:53. W trzeciej części spotkania świetnie dysponowane gospodynie odrobiły kilka punktów straty, wygrywając 26:19. W ostatniej kwarcie gra była niezwykle wyrównana. W końcowej części waleczne tarnowianki były bardzo bliskie doprowadzenia do remisu jednak zabrakło czasu. Ostatecznie musiały uznać wyższość zespołu gości, minimalnie ulegając w tym spotkaniu zespołowi z Katowic 93:95.

Rewelacyjnie w tym meczu spisywała się koszykarka gospodyń Paulina Liszka, która zdobyła 33 punkty dla swojego zespołu.

Kolejne spotkanie tarnowianki rozegrają przed własną publicznością 27 stycznia o godzinie 16.00 we własnej hali z drużyną RMKS Rybnik.

MKS PM „BeComplEat” Tarnów – AZS UŚ Katowice 93:95 (24:33, 20:20, 26:19, 23:23)

Punkty dla MKS PM: Liszka Paulina 33 (4x3), Wilk Kinga 17 (2x3), Kuraś Magdalena 13 (1x3), Świętochowska Julia 7 (1x3), Gołębiowska Michalina 6 (1x3), Stachura Klaudia 5, Kłosowicz Alina 5, Malaga Natalia 4, Siedlik Sylwia 2, Węglarz Julia 1