Pierwsze zwycięstwo koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów w tym roku
access_time 2019-01-21 15:33:00
W siedemnastej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn zespół MUKS 1811 Unia Tarnów podejmował we własnej hali drużynę KS Start Meble Dobrodzień.

Pierwsze zwycięstwo w tym roku odnieśli tarnowscy koszykarze w spotkaniu z zespołem KS Start Meble Dobrodzień. Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi. Druga kwarta była zdecydowanie najsłabsza w wykonaniu gospodarzy, którą ostatecznie przegrali (26:15). Do przerwy START prowadził ponad dziesięcioma punktami. W drugiej połowie zobaczyliśmy zupełnie odmienne oblicze tarnowskich koszykarzy, którzy na początku trzeciej kwarty zaliczyli serię 6 punktów z rzędu, a po trójce Mateusza Piski i trafieniu spod kosza Tomasza Palmowskiego doprowadzili do remisu. W dalszej części meczu tarnowianie zdeklasowali drużynę gości i zakończyli mecz 27 punktowym prowadzeniem.

W nadchodzącym tygodniu koszykarzy Jarosława Mosio czekają dwa spotkania. Najpierw wyjazdowe starcie z Hensfortem Przemyśl, które odbędzie się w środę. Natomiast w sobotę tarnowianie podejmą na hali TOSiR-u lidera tabeli – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

MUKS 1811 Unia Tarnów – KS Start Meble Dobrodzień – 96:69 - (19:16|15:26|38:9|24:18)

MUKS 1811: Tomasz Bryzek 20, Tomasz Palmowski 13, Paweł Zaczkiewicz 12, Jacek Sulowski11, Łukasz Wardziński 11, Łukasz Kasperzec 8, Kamil Jewuła 7, Michał Skowron 6, Mateusz Piska 6, Dominik Niemczura 2, Michał Kaliński