Lider za mocny dla koszykarzy MUKS 1811 Unia Tarnów
access_time 2019-02-21 10:13:00
W meczu o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn zespół MUKS 1811 Unia Tarnów podejmował we własnej hali lidera ligowych rozgrywek, drużynę AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Pierwsze dwie kwarty należały do gości, którzy wygrali je 24:32 i 15:22. Trzecia część była najlepszą w wykonaniu tarnowian. Po skutecznych atakach i dobrej grze w obronie gospodarze wygrali tę partię 21:16 i odrobili nieco strat do gości. Ostatnie słowo należało jednak do lepiej dysponowanych w tym dniu katowiczan, którzy nieznacznie wygrali tę kwartę 17:18, a tym samym całe spotkanie 77:88.

Po tym meczu tarnowianie z dorobkiem 29 punktów zajmują 12 miejsce w ligowej tabeli. Następne spotkanie rozegrają 23 lutego w Kielcach z tamtejszym AZS UJK.

MUKS 1811 Unia Tarnów - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 77:88 ( 24:32, 15:22, 21:16, 17:18)

Punkty dla MUKS-u: Jacek Sulowski 31, Tomasz Palmowski 16, Tomasz Bryzek 15, Łukasz Kasperzec 7, Mateusz Piska 5, Michał Szewczyk 2, Łukasz Wardziński 1