Porażka siatkarek w Warszawie
access_time 2019-03-25 09:22:00
W trzecim meczu półfinałowym fazy play-off I ligi siatkówki kobiet zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Wisły Warszawa. W tej fazie rozgrywek rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Przez większą część pierwszego seta prowadziły gospodynie. Przy stanie 15:10 w tarnowskim zespole zaczął bardzo dobrze funkcjonować blok i siatkarki Grupy Azoty odrobiły kilka punktów. Końcówka seta była niezwykle wyrównana. Ostatecznie gospodynie wygrały ją na przewagi 27:25.

Drugi set to najsłabsza część meczu w wykonaniu tarnowianek. Warszawianki szybko uzyskały przewagę, kontrolowały wynik i ostatecznie wysoko wygrały w tej partii 25:12.

W trzecim secie siatkarki z Tarnowa nawiązały wyrównaną walkę . Przez większą część tej partii wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w końcówce seta nieznaczną przewagę uzyskały gospodynie i ostatecznie to one wygrały tę część spotkania 25:22 i cały mecz 3:0.

W poniedziałek tarnowianki ponownie zmierzą się z drużyną Wisły. W przypadku wygranej doprowadzą do remisu, a piąte, decydujące o awansie do finału play-off I ligi spotkanie odbędzie się w Tarnowie.

Wisła Warszawa – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (27:25, 25:12, 25:22)

Stan rywalizacji 2:1

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Joanna Sikorska, Paulina Bałdyga, Magdalena Pytel, Klaudia Grzelak, Magdalena Szabó, Magdalena Jurczyk oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero), Maja Grodzka, Paulina Głaz, Marcelina Gliniecka
Wisła Warszawa: Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Anna Lewandowska, Ewelina Mikołajewska, Elena Novgorodczenko oraz Alicja Markiewicz (libero), Agnieszka Banasiak