W decydującym starciu lepsza Wisła Warszawa
access_time 2019-03-28 08:40:00
Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie potrafiły wykorzystać atutu własnego boiska w piątym, półfinałowym meczu fazy play-off. Przy stanie 2:2 w rywalizacji z Wisłą Warszawa w decydującym starciu uległy siatkarkom ze stolicy 0:3.

Siatkarki obydwóch zespołów dostarczyły niezwykłych emocji licznie zgromadzonym kibicom. Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszym secie do samego końca wynik oscylował w okolicach remisu. W końcówce nieznacznie lepsze okazały się siatkarki z Warszawy, które rozstrzygnęły go na swoją korzyść 23:25.

Na początku drugiej części spotkania było podobnie. Pod koniec tej partii tarnowianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i przy prowadzeniu 24:20 wydawało się, że rozstrzygnięcie tego seta na swoją korzyść to czysta formalność. Nic bardziej mylnego. W tarnowskiej drużynie nastąpił przestój, który szybko wykorzystały siatkarki ze stolicy. Po serii punktów gości, gospodynie przegrały tą partię 24:26.

W trzecim secie sytuacja się powtórzyła. Tarnowianki nie zdołały utrzymać wypracowanej przewagi i ponownie przy stanie 24:20 zaczęły tracić cenne punkty. Ostatecznie uległy w tym secie warszawiankom 26:28 i w całym spotkaniu 0:3. Stan rywalizacji play-off 2:3 na korzyść Wisły Warszawa, która w Finale zmierzy się z Jokerem Świecie.

Po tej porażce siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzą się 30 marca w wyjazdowym spotkaniu z Dąbrową Górniczą. Rywalizacja tocząca się do trzech zwycięstw wyłoni zdobywcę 3 miejsca rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 0:3 (23:25, 24:26, 26:28).