Dyrektor banku oszukał klientów na pół miliona złotych
access_time 2019-04-04 16:00:00
Trzynaście zarzutów oszustwa, fałszowanie dokumentów i podpisów usłyszał dyrektor jednego z banków działających na terenie powiatu tarnowskiego. Szef placówki zaciągał kredyty gotówkowe na niczego nieświadomych klientów banku.

Mężczyzna przez blisko trzy lata, piastując funkcję dyrektora, zaciągał na klientów banku kredyty gotówkowe, fałszując zaświadczenia o zatrudnieniu i inne dokumenty wymagane przy składaniu wniosków kredytowych. Następnie sam je zatwierdzał, z tym że gotówkę przelewał na własne konto. Nieuczciwy bankier regularnie spłacał raty kolejnymi zobowiązaniami zaciąganymi na niczego nieświadome osoby. W ten sposób od jesieni 2017 roku wyłudził prawie pół miliona złotych. Świetnie prosperująca spirala finansowa funkcjonowała do czasu, kiedy jeden z klientów pojawił się w banku z wezwaniem do zapłaty raty kredytu, którego nigdy nie zaciągnął, w wysokości 20 zł. Na miejscu dowiedział się, że ma na koncie dwa kredyty, o których nic nie wiedział.

Sprawą zajęli się tarnowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Prowadzone pod nadzorem prokuratury w Tarnowie śledztwo ujawniło olbrzymią skalę oszustw. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa (286 kk), przywłaszczenia mienia (284 kk), podrobienia dokumentów (270 kk) i odpowie przed tarnowskim sądem z wolnej stopy. Zastosowano wobec niego środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A