Mateusz Różański akademickim wicemistrzem Polski
access_time 2019-05-27 15:55:00
Mateusz Różański wywalczył w Łodzi srebrne medale Akademickich Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski AZS w skoku w dal. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka rezultatem 7.58 m zdobył również „złoto” w kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

Awans do finałowej dwunastki, Mateusz Różański zapewnił sobie już w pierwszym skoku. Uzyskany przez niego wynik 7.50 m był najlepszym rezultatem eliminacji. W finale pierwsza próba naszego zawodnika była niemierzona. W drugiej uzyskał natomiast odległość 7.58 m. W kolejnych skokach, Mateuszowi Różańskiemu nie udało się poprawić tego wyniku, choć w piątej próbie wyrównał swój najlepszy rezultat. Ostatecznie tarnowianin zajął drugie miejsce za Tomaszem Jaszczukiem z AZS AWF Katowice – 7.83 m. Trzecią lokatę zapewnił sobie Mateusz Jopek z AZS AWF Wrocław – 7.48 m.