Zgłoś swój wiersz do konkursu literackiego „Źródło”
access_time 2019-05-31 05:11:00
Ruszyła kolejna edycja konkursu literackiego „Źródło”. Prace przyjmowane będą do 24 czerwca. Jest o co walczyć. Pula nagród w konkursie to 12 tysięcy złotych.

- „Źródło” staje się jednym z najważniejszych konkursów poetyckich w Polsce i to nie tylko z uwagi na bardzo dużą liczbę zgłoszeń, ale i z uwagi na szeroki diapazon ważnych tematów i problemów podejmowanych przez autorów prac. Obok reminiscencji z dzieciństwa, powrotów w przeszłość, znalazły się tu wiersze wskazujące wręcz na ekologiczne uwrażliwienie na naturę, świat przyrody. A obok tego liczne zestawy dotyczące przemian społecznych czy dramatycznych relacji międzyludzkich, jak również zagrożeń związanych z cywilizacja współczesną, w której nie zawsze postęp duchowy idzie pod rękę z postępem technologicznym – mówi Józef Baran, przewodniczący jury konkursu.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i skierowany jest głównie do poetów jeszcze nieznanych i debiutantów. Tematyka utworów powinna nawiązywać do idei konkursu: kim jesteśmy, dokąd idziemy, czego w życiu powinniśmy się mocno trzymać, z jakich źródeł wynika nasz system wartości, co jest w nim istotne i ważne. Mile widziane są wiersze inspirowane nazwą „Źródło” i jego mottem.

Prace należy składać w Centrum Sztuki Mościce. Szczegóły i regulamin na ww.csm.tarnow.pl.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A