Mateusz Różański piąty w Mistrzostwach Europy
access_time 2019-07-12 16:00:00
Na piątym miejscu zakończył rywalizację w konkursie skoku w dal Mistrzostw Europy do lat 23, reprezentant AZS PWSZ Tarnów, Mateusz Różański. W zawodach rozgrywanych w szwedzkim Gavle, wychowanek trenera Jarosława Wałaszka osiągnął odległość 7.78 metra.

Najlepszy w konkursie skok, niespełna 21-letni zawodnik AZS PWSZ oddał już w pierwszej próbie. Odległość zaledwie o dwa centymetry gorsza od rekordu życiowego dawała mu w tym momencie trzecią lokatę, za Grekiem Miltiadisem Tentoglou i Hiszpanem Hectorem Santosem. Kolejne dwie próby przyniosły Mateuszowi Różańskiemu skoki na odległość 7.43 m oraz 6.38 m. Do finałowej „ósemki” nasz zawodnik awansował z czwartej pozycji, w trzeciej kolejce przeskoczył go bowiem Estończyk Hans-Christian Hausenberg.

W czwartej próbie, podopieczny trenera Jarosława Wałaszka uzyskał wynik zaledwie o pięć centymetrów gorszy od tego z pierwszej kolejki. W kolejnej miał skok spalony, na zakończenie skoczył natomiast 7.48 m. Ponieważ zaś w przedostatniej kolejce równe 8 metrów skoczył Włoch Gabriele Chila, ostatecznie zawodnik AZS PWSZ Tarnów sklasyfikowany został na piątym miejscu.

Mistrzem Europy został Miltiadis Tentoglou – 8.32 m, drugie miejsce zajął Hector Santos – 8.12 m, brązowy medal zapewnił sobie Gabriele Chila – 8.00 m, a na czwartej pozycji uplasował się Hans-Chris Hausenberg – 7.86 m. Warto dodać, że skoczkowie sklasyfikowani na miejscach od drugiego do czwartego ustanowili w konkursie rekordy życiowe.