XVI Ogólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w Piłce Ręcznej chłopców
access_time 2019-09-09 05:58:00
Hala Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej w Tarnowie stała się areną zmagań piłkarzy ręcznych podczas memoriału poświęconego pamięci Wiesława Kozioła - zmarłego w wieku 30 lat zawodnika MKS Pałacu Młodzieży Tarnów i Unii Tarnów; medalisty Mistrzostw Polski i reprezentanta naszego kraju w różnych kategoriach wiekowych. Memoriał organizowany już po raz 16, objęty został patronatem prezydenta Tarnowa.

W turnieju juniorów młodszych udział wzięło 5 drużyn: PMOS Chrzanów, Kadra Wojewódzka Juniorów Młodszych, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, SKS Kusy Kraków i drużyna gospodarzy turnieju MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów.

Bezapelacyjnie najlepszym okazał się zespół gospodarzy MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, który pokonał kolejno Kadrę Województwa Juniorów Młodszych 31-23, PMOS Chrzanów 22-18, SKS Kusy Kraków 23-17 oraz KSZO Ostrowiec świętokrzyski  40-19.Drugie miejsce zajęła drużyna  PMOS Chrzanów, trzecie przypadło w udziale Kadrze Województwa Juniorów młodszych, na czwartym miejscu uplasował się  SKS Kusy Kraków i piąte miejsce zajął zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Królem strzelców turnieju został Tomasz Szeląg – SKS Kusy Kraków

Najlepszy bramkarz - Kotwinowski Iwo – PMOS Chrzanów

Najlepszy zawodnik turnieju –  Majcher Patryk – MKS PM Tarnów.

Wyróżniono także zawodników drużyn: kadry wojewódzkiej – Konrad Wątroba oraz KSZO Ostrowiec  Świętokrzyski  - Kądela Kacper.