XI Memoriał Michała Smętka w koszykówce kadetów
access_time 2019-09-16 15:39:00
W weekend w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozegrane zostały pojedynki XI Memoriału Michała Smętka w koszykówce kadetów. W zawodach triumfowali koszykarze z UKS Regis Wieliczka, którzy w meczu finałowym pokonali MUKS 1811 Unia Tarnów. Na trzecim miejscu uplasowali się PKK 99 Pabianice, czwarte zajęli Rawplug Sokół Łańcut, a piąte przypadło MOSM Tychy.

O zwycięstwie w jedenastym już Memoriale im. Michała Smętka zadecydował ostatni mecz, w którym zespół z Wieliczki po zaciętym spotkaniu pokonał trenowaną przez Łukasza Stawarza drużynę MUKS 1811 Unii Tarnów. Oprócz dwójki zespołów z Małopolski, w dwudniowym turnieju grały także: PKK 99 Pabianice, Rawplug Sokół Łańcut oraz MOSM Tychy. Ich rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdym.

Tarnowianie w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z ekipą z Łańcuta. Po pierwszej kwarcie wygranej przez MUKS 1811 Unię różnicą ośmiu punktów, w drugiej nieznacznie skuteczniejsi okazali się gracze z Podkarpacia. Trzecia „ćwiartka” znów należała do ekipy trenera Łukasza Stawarza, która po trzydziestu minutach prowadziła już 56-39. W końcowych dziesięciu minutach zespół z Łańcuta odrobił nieco strat i ostatecznie MUKS 1811 Unia wygrał 71-61 (18-10, 13-14, 25-15, 15-22).

Zupełnie inny przebieg miał drugi sobotni pojedynek gospodarzy, w którym ich rywalem był MOSM Tychy. W trzech pierwszych kwartach tarnowianie zdecydowali dominowali na parkiecie i przed ostatnią częścią meczu wypracowali sobie ponad sześćdziesięciopunktową przewagę (94-32). Czwarta kwarta była już w miarę wyrównana i podopieczni trenera Łukasza Stawarza zwyciężyli 111-44 (27-8, 33-11, 34-13, 17-12).

Trzecim przeciwnikiem naszej drużyny był PKK 99 Pabianice. Pierwsza „ćwiartka” zakończyła się pięciopunktowym zwycięstwem MUKS 1811 Unii, do przerwy 41-39 prowadził jednak zespół z Pabianic. Po trzydziestu minutach było 57-56 dla tarnowian, którzy w ostatniej kwarcie powiększyli przewagę, zwyciężając w końcowym rozrachunku 78-71 (21-16, 18-25, 18-15, 21-15).

Na zakończenie tarnowianie zmierzyli się z UKS-em Regis Wieliczka, który podobnie jak MUKS 1811 Unia trzy pierwsze pojedynki zakończył zwycięsko. Dwie pierwsze kwarty należały do gości, którzy na przerwę zeszli prowadząc 38-29. W trzeciej odsłonie podopieczni trenera Łukasza Stawarza z nawiązką odrobili te straty, doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 69-60. W końcowych dziesięciu minutach tarnowianie roztrwonili jednak tę przewagę, przegrywając 83-89 (16-18, 13-20, 40-22, 14-29). W drużynie z Wieliczki nie do zatrzymania był w tym pojedynku Jan Pisarski, który zdobył 43 punkty.

W innych meczach: MOSM Tychy – UKS Regis Wieliczka 47-90, Rawplug Sokół Łańcut – PKK 99 Pabianice 78-87, PKK 99 Pabianice – UKS Regis Wieliczka 57-80, PKK 99 Pabianice – MOSM Tychy 86-40, Rawplug Sokół Łańcut – UKS Regis Wieliczka 50-78, MOSM Tychy – Rawplug Sokół Łańcut 70-74.

Końcowa kolejność: 1. UKS Regis Wieliczka – 8 pkt., 2. MUKS 1811 Unia Tarnów – 7 pkt., 3. PKK 99 Pabianice – 6 pkt., 4. Rawplug Sokół Łańcut – 5 pkt., 5. MOSM Tychy – 4 pkt.

„Królem” strzelców został wspomniany już Jan Pisarski z UKS Regis Wieliczka – 128 pkt. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach wybrani zostali natomiast: Maciej Kołaczkowski (UKS Regis Wieliczka), Igor Michalski (MUKS 1811 Unia Tarnów), Kacper Moczkowski (PKK 99 Pabianice), Kacper Wisz (Rawplug Sokół Łańcut) oraz Roch Anczykowski (MOSM Tychy).

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 74, Sebastian Szabaciuk 58, Mikołaj Banach 42, Adrian Szumlański 28, Mikołaj Wróbel 28, Mikołaj Liszka 26, Dominik Podraza 21, Wojciech Gancarz 17, Jędrzej Łuszcz 14, Eryk Styrkowiec 12, Mateusz Baziak 11, Bartosz Opioła 8, Szymon Skrzypek 2, Jakub Więckowski 0.