Tarnowskie siatkarki rozpoczęły sezon od przegranej
access_time 2019-09-29 09:51:00
W meczu inaugurującym sezon 2019/20 w I lidze siatkówki kobiet drużyna Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmowała we własnej hali zespół Stali Mielec.

Niezwykle zacięty był pierwszy set. W początkowej fazie spotkania obie drużyny grały punkt za punkt. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować sobie znaczącej przewagi. W połowie seta po skutecznych atakach, siatkarki Stali odskoczyły tarnowiankom (11:17). Szybko jednak przy serii zagrywek Sabiny Podlasek-Pazdan gospodynie doprowadziły do remisu 19:19. O końcowym zwycięstwie w tej części spotkania zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie tarnowianki wygrały tego seta 30:28.

Kolejne części meczu należały do siatkarek Stali. Podopieczne trenera Romana Murdzy wygrały kolejne sety 20:25, 23:25, 22:25 i tym samym całe spotkanie 3:1.

Jedynka Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Stal Mielec 1:3 (30:28, 20:25, 23:25, 22:25)