Grupa Azoty górą w meczu z Piotrkowem
access_time 2019-10-16 22:19:00
Niezwykłych emocji dostarczyli swoim licznie zgromadzonym kibicom, szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów. W środę podejmowali oni we własnej hali podopiecznych Bartosza Jureckiego, zespół Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Od początku spotkania świetnie spisywali się bramkarze obu drużyn. Przez większą część wynik oscylował w okolicach remisu. Żadnemu zespołowi nie udało się uzyskać przewagi i podczas przerwy na tablicy widniał rezultat 11:11.

Początek drugiej części meczu to zdecydowanie lepsza gra gości. U gospodarzy zawodziła przede wszystkim skuteczność. Tarnowianie przez kilka minut nie mogli trafić do bramki Piotrkowian. W 41 minucie swoją debiutancką bramkę w Superlidze z rzutu karnego zaliczył Japończyk, Renne Tokuda. Szczypiorniści Grupy Azoty szybko zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu. W ostatniej minucie spotkania Tokuda przechwycił piłkę po błędzie gości i gospodarze wyszli na prowadzenie. Chwilę później podopieczni Bartosza Jureckiego mogli jeszcze doprowadzić do remisu jednak rewelacyjnie między słupkami spisał się Dawid Ciochoń i ostatecznie tarnowianie pokonali drużynę z Piotrkowa 23:22.

Grupa Azoty Tarnów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 23-22 (11-11)

Grupa Azoty: Małecki, Ciochoń – Tokuda 4, Grabowski 1, Wojdan 4, Sanek 2, Nowak 1, Lazarowicz, Tarcijonas, Kowalik 4, Wajda, Niemiec, Dadej 1, Kużdeba 4, Pedryc 2, Grozdek

Kary: Pedryc – 2 minuty

Trener: Marcin Markuszewski

Piotrkowianin: Kot, Procho – Mróz 3, Worynowski, Iskra, Szopa 2, Kaźmierczak 1, Swat 3, Turkowski, Nastaj 5, Surosz 2, Mastalerz, Sobut 3, Tórz 1, Pacześny 2, Rutkowski

Kary: Nastaj, Kaźmierczak, Pacześny po 2 minuty

Trener: Bartosz Jurecki