Pierwszy punkt tarnowskich siatkarek
access_time 2019-10-28 09:27:00
W siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę SMS PZPS I Szczyrk. Tarnowianki nie wygrały do tej pory żadnego z ligowych spotkań. Siatkarki gości przed tym meczem miały na swoim koncie dwa ligowe zwycięstwa.

Niedzielne starcie w Tarnowie gospodynie rozpoczęły bardzo dobrze. Wygrały dwa pierwsze sety 25:23 i 25:21. Wydawało się, że wygranie trzeciego to tylko formalność. Niestety nic bardziej mylnego. W trzecim secie siatkarki gości szybko uzyskały przewagę, wykorzystały słabszą grę gospodyń i rozstrzygnęły tą część spotkania na swoją korzyść 18:25. Podobnie było w czwartej odsłonie spotkania, którą również wygrały siatkarki ze Szczyrku 21:25 i tym samym doprowadziły do remisu 2:2. Tarnowiankom pozostała walka o 2 punkty. Niestety nie wykorzystały tej szansy. W tie-break’u lepsze okazały się zawodniczki gości, które pokonały gospodynie 10:15 i zwyciężyły w całym spotkaniu 2:3.

Kolejne spotkanie siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozegrają 9 listopada we własnej hali z zespołem Uni Opole.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – SMS PZPS I Szczyrk 2:3 (25:23, 25:21, 18:25, 21:25, 10:15).