Przegrana siatkarek po tie-break’u
access_time 2020-02-09 12:58:00
Niewiele brakowało, a walczące w rozgrywkach I ligi siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów, sprawiłyby swoim licznie zgromadzonym kibicom miłą niespodziankę W sobotni wieczór, w hali PWSZ, podejmowały zajmujący drugą lokatę zespół Enea Energetyk Poznań. Tarnowianki były bliskie zwycięstwa, a o ostatecznym wyniku zadecydował tie- break.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów grały w tym spotkaniu ze zmiennym szczęściem. Gospodynie rozpoczęły pierwszego seta od wysokiego prowadzenia, którego nie oddały do końca tej partii, wygrywając 25:18.

Kolejne dwie odsłony to zdecydowanie lepsza gra siatkarek Energetyka, które wygrały je 20:25 i 14:25.

W czwartym secie siatkarki Grupy Azoty powróciły do dobrej dyspozycji. Przy niewielkim prowadzeniu gości, w końcówce seta na zagrywce stanęła Dominika Minicz. Rozpoczęła od asa serwisowego. Podczas jej zagrywek tarnowianki odrobiły straty, wyszły na prowadzenie i ostatecznie wygrały tego seta 25:17, doprowadzając do remisu w meczu 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Piąty set był bardzo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi. Tarnowianki miały piłkę meczową, ale niestety nie wykorzystały swojej szansy. Ostatecznie tie-break’a wygrały poznanianki 17:19 i całe spotkanie 2:3. Tarnowianki dopisały do swojego dorobku jeden punkt.

Po meczu miała miejsce miła uroczystość. 20 lecie kariery sportowej obchodziła kapitan tarnowskiego zespołu, Magdalena Szabò. Nie zapomnieli o tym tarnowscy kibice, którzy przygotowali efektowny tort i odśpiewali gromkie „Sto lat”.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Enea Energetyk Poznań 2:3 ( 25:18, 20:25, 14:25, 25:17, 17:19).