Wysoka porażka Grupy Azoty z Wisłą Płock
access_time 2020-02-18 08:01:00
W poniedziałkowy wieczór, w ramach rozgrywek o mistrzostwo PGNiG Superligi, szczypiorniści Grupy Azoty Tarnów podejmowali w Arenie Jaskółka Tarnów zespół wicemistrza Polski, Orlen Wisłę Płock.

Płocczanie dominowali od pierwszych minut spotkania. Gospodarze mieli spory problem z wypracowaniem dogodnej pozycji strzeleckiej. Po dwunastu minutach gry, zawodnicy gości prowadzili już 0:6. Pierwszą bramkę dla tarnowian, dopiero w 13 minucie, zdobył Łukasz Kużdeba. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wisły 7:15.

Druga połowa toczyła się również pod dyktando gości, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę. Koncertowo w drużynie Wisły, zagrał Michał Daszek, który pokonał bramkarza gospodarzy, aż 18 razy. Ostatecznie zawodnicy z Płocka zwyciężyli różnicą siedemnastu bramek.

Grupa Azoty Tarnów – Orlen Wisła Płock 16-33 (7-15).

Grupa Azoty: Małecki, Ciochoń – Sanek, Niemiec, Landim, Niemiec, Jewuła, Kowalik 5, Pedryc 1, Wojdan, Grabowski 1, Tarcijonas 1, Kedzo 1, Grozdek, Tokuda 1, Dadej 3, Kużdeba 3

Kary: Kedzo, Jewuła
Trener: Marcin Markuszewski

Orlen Wisła: Morawski – Ruiz 1, Mierzwicki, Matulić 2, Sowul, Susnja 3, Mihić 2, Daszek 18, Czapliński 1, Mindegia 1, Zdrahala, Stenmalm 1, Jankowski, Mlakar 2, Szita 2

Kary: 4 minuty Susnja, Mlakar, Stenmalm
Trener: Xavi Sabate