Jechał samotnie na rolkach. Dostał mandat za złamanie zakazu swobodnego przemieszczania się
access_time 2020-04-06 11:28:00
Dąbrowscy policjanci ukarali mandatem mężczyznę, który w niedzielę wybrał się na rolki. Nie przekonały ich tłumaczenia, że jechał sam i nie miał kontaktu z innymi osobami.

W niedzielę, w godzinach popołudniowych, policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej patrolując teren miasta, zauważyli na ul. Jagiellońskiej jadącego na rolkach młodego mężczyznę. Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi ograniczeń w przemieszczaniu się, mundurowi zatrzymali mężczyznę i zapytali go o cel podróży.

Jak się okazało, 26-latek w celach rekreacyjnych przejechał na rolkach z województwa podkarpackiego do Dąbrowy Tarnowskiej 20 km. - Naruszenie ograniczenia swobodnego poruszania się młody mężczyzna usprawiedliwiał chęcią skorzystania z wiosennej pogody oraz tym, że jadąc na rolkach przecież z nikim się nie kontaktuje. - mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Policjanci ukarali mieszkańca Podkarpacia mandatem karnym za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się. Natomiast za naruszenie porządku ruchu drogowego, w tym przypadku za jazdę na rolkach po jezdni (osoba poruszająca się na rolkach zgodnie z przepisami ruchu drogowego jest traktowana jako pieszy), 26-latek został pouczony. Do domu wrócił samochodem, zabrany przez jednego z członków rodziny.
 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A