Pobiegli na zamek po Miecz Spycimira
access_time 2020-07-19 15:28:00
Około stu osób stanęło na starcie organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów, VII Biegu na Zamek po Miecz Spycimira. Trasa biegu wiodła z Parku Biegowego „Marcinka” na ruiny zamku na Górze św. Marcina, a najszybciej pokonali ją Wojciech Pelczar i Katarzyna Wilk.

Uczestnicy mieli do pokonania 7,5 km. Trasa w konwencji terenowego biegu górskiego prowadziła przez tereny leśne po zboczach Góry św. Marcina. Nie zabrakło także morderczego podbiegu. Zawodnicy rywalizowali o symboliczne trofeum - miecz Spycimira Herbu Leliwa, założyciela Tarnowa i jednego z najwybitniejszych Polaków średniowiecznego okresu historii Polski. Tegoroczna odsłona biegu miała także wymiar symboliczny, bo odbyła się w roku, w którym przypada 690. rocznica lokacji miasta.

Triumfatorem biegu został Wojciech Pelczar z Dobieszyna (GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl), który pokonał dystans w 28 minuty i 30 sekundy. Wśród kobiet najszybsza okazała się Katarzyna Wilk z Pleśnej, która ukończyła bieg z czasem 34 minuty i 1 sekunda.