Szczypiorniści Grupy Azoty przegrali z Sandrą SPA Pogonią Szczecin
access_time 2020-10-11 10:27:00
W piątej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn drużyna Grupy Azoty SPR podejmowała przed własną publicznością ekipę Sandra SPA Pogoń Szczecin.

Drużyna gości dominowała od początku spotkania. W pierwszej połowie szczecinianie odskakiwali na kilka bramek, a tarnowianie gonili. W drużynie gospodarzy zawodziła przede wszystkim skuteczność. Świetnie między słupkami spisywał się bramkarz gości Anton Terekhof. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:13.

Druga część spotkania również należała do gości. Tarnowianie zaliczali liczne „przestoje”, co skrzętnie wykorzystywali szczypiorniści Sandry. Powiększali swoją przewagę z każdą minutą spotkania. Ostatecznie szczecinianie wysoko pokonali tarnowian 19:31 i dopisali na swoje konto 3 punkty.

Grupa Azoty Tarnów - Sandra SPA Pogoń Szczecin 19:31 (9:13)

Grupa Azoty SPR Tarnów: Małecki, Cichoń – Tokuda 5, Majewski 1, Wojdan 1, Sanek, Lazarowicz 2, Kowalik 3, Wajda 1, Dadej 1, Kużdeba 2, Pedryc 2, Mrozowicz, Yoshida 1.

Sandra Spa Pogoń: Terekhof – Telenga 2, Krok 1, Wrzesiński, Wąsowski 3, Gierak 4, Krupa 1, Bosy 3, Biernacki 3, Krysiak 2, Matuszak 1, Rybski 4 (1/1), Zaremba 5, Fedeńczak 2.