Pewne zwycięstwo tarnowskich siatkarek
access_time 2020-10-11 10:56:00
W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością w ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, drużyna Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzyła się z Karpatami Krosno.

Od początku spotkania lepiej prezentowała się tarnowska ekipa. Tarnowianki szybko uzyskały przewagę i prowadziły już 17:12. W tym momencie rozpoczęła się udana pogoń siatkarek z Krosna, które w końcówce seta doprowadziły do remisu 24:24. Ostatnie słowo należało jednak do tarnowianek, które zdobyły dwa kolejne punkty wygrywając 26:24.

W drugiej partii siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów zdominowały gości. Dobre przyjęcie, świetna gra w obronie i skuteczne ataki przełożyły się na pewne zwycięstwo w tym secie 25:11.

W trzeciej części zawodniczki Karpat nie poddawały się. Ambitne krośnianki prowadziły wyrównaną grę, jednak w końcówce seta lepsze były gospodynie, które rozstrzygnęły go na swoją korzyść wygrywając 25:23 i tym samym całe spotkania zakończyło się wynikiem 3:0.

MVP spotkania została wybrana tarnowska rozgrywająca Karolina Szczygieł.

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – Karpaty Krosno 3:0 (26:24, 25:11, 25:23)