Wygrana siatkarek po tie-break'u
access_time 2020-12-13 09:33:00
Siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów przerwały serię porażek. W sobotnim spotkaniu, w ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, po pięciosetowym meczu pokonały we własnej hali zespół SAN-Pajdy Jarosław.

Mecz był bardzo nierówny, a gra obydwu drużyn falowała. Tarnowianki grały ze zmiennym szczęściem. Zespoły wygrywały sety na zmianę. Pierwszy i trzeci pewnie wygrały tarnowskie siatkarki, natomiast w drugim i czwartym musiały uznać wyższość gości. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był tie-brea'k.

Początek tej części meczu to okres wyrównanej gry. Przy stanie 4:4 tarnowianki uzyskały niewielką przewagę, którą starały się kontrolować. Prowadziły już 10:6, jednak zespół z Jarosławia zaczął odrabiać straty. Siatkarki SAN-Pajdy zbliżyły się na jeden punkt do zespołu z Tarnowa (10:9). Gospodynie dobrze spisywały się w obronie, punktowały w ataku i ostatecznie rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść 15:12, dopisując do swojego konta długo wyczekiwane 2 punkty.

MVP: Vivian Pellegrino

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – SAN-Pajda Jarosław 3:2  (25:15, 17:25, 25:21, 20:25, 15:12)