Kawalerowie lepsi od żonatych. Noworoczny trening piłkarzy Tarnovii
access_time 2021-01-01 23:33:00
Tradycyjnie już, w samo południe 1 stycznia, na boisku przy ul. Bandrowskiego piłkarze Tarnovii powitali Nowy Rok na zielonej murawie. W noworocznym pojedynku zmierzyli się kawalerowie (obecni zawodnicy klubu) z żonatymi – piłkarzami, którzy zakończyli już piłkarską karierę.

Pierwszą bramkę dla kawalerów o godzinie 12.07 zdobył Francis Bigas, minutę później celnym strzałem popisał się Rafał Kozioł, który podwyższył wynik na 2:0. Kolejna bramka padła w 20 minucie spotkania, a bramkarza żonatych pokonał Krzysztof Kucharczyk. W 21 minucie Rafał Kozioł ponownie umieścił piłkę w bramce żonatych. Pierwszą bramkę dla żonatych w 23 minucie strzelił Artur Prokop i tym samym pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 4:1 na korzyść kawalerów. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Marcin Gąsior, który skutecznie wykonał rzut karny. Zwycięstwo kawalerów przypieczętował pięknym strzałem w 37 minucie Rafał Kozioł. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 (4:1).

Dodajmy, że w toczonym równolegle spotkaniu na stadionie w Krakowie, pierwsza bramka w rywalizacji ekstraklasowej Cracovii z rezerwami tego klubu padła o 12:18, a jej autorem był Michał Wiśniewski.