Wysokie zwycięstwo piłkarek Tarnovii
access_time 2021-03-10 18:40:00
Występujące w rozgrywkach I ligi piłki nożnej kobiet zawodniczki MKS Tarnovia Tarnów zainaugurowały wiosenną rundę spotkań zaległym meczem z drużyną UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna.

Przed rozpoczęciem drugiej rundy w tarnowskim składzie doszło do kilku zmian. Justyna Kapustka i Karolina Piwowarczyk zostały wypożyczone do niemieckiego klubu FFV Erfurt, natomiast do zespołu dołączyły: Alicja Duszyk z II ligowego Respektu Myślenice, Klaudia Kubaszek z ekstraligowego GKS-u Katowice oraz grająca w najwyższej lidze futsalowej, bramkarka Magdalena Syrek.

Od pierwszych minut spotkania z Jelną dominowały gospodynie. Bardzo dobrze prezentowały się we wszystkich elementach piłkarskiego rzemiosła. Do przerwy strzeliły sześć bramek tracąc tylko jedną. W drugiej części meczu tarnowianki jeszcze dwa razy umieściły piłkę w bramce rywalek, pozwalając przeciwniczkom na jedno trafienie. Ostatecznie ekipa MKS Tarnovii Tarnów pewnie zwyciężyła drużynę Staszówki Jelna 8:2.

MKS Tarnovia Tarnów - UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 8:2 (6:1)