Szczypiorniści Grupy Azoty SPR Tarnów w finale PGNiG Pucharu Polski
access_time 2021-03-14 10:50:00
W sobotę, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR Tarnów zmierzyli się w Półfinale Pucharu Polski z wyżej notowaną w ligowej tabeli drużyną MKS Zagłębie Lubin.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi i przez większą część wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w końcówce gospodarzom udało się odskoczyć na trzy bramki i schodząc na przerwę prowadzili 13:10. Druga połowa należała zdecydowanie do gospodarzy. Na kwadrans przed końcem prowadzili już różnicą pięciu trafień (17:12). W tym momencie tarnowianie zanotowali krótki okres słabszej gry. Popełniali sporo błędów, co pozwoliło gościom zmniejszyć dystans do jednej bramki (18:17). Końcówka spotkania to koncertowa gra szczypiornistów Grupy Azoty SPR Tarnów. Gospodarzom wychodziło już wszystko, wpisywali na swoje konto bramka za bramką, powiększali swoją przewagę i ostateczne pokonali Zagłębie różnicą dziewięciu trafień.

Dla tarnowian to historyczny triumf i pierwszy w historii awans do finału Pucharu Polski. W nim zmierzą się ze zwycięzcą meczu Łomża Vive Kielce - Orlen Wisła Płock, który odbędzie się w czwartek 18 marca.

Grupa Azoty SPR Tarnów - MKS Zagłębie Lubin 30:21 (13:10)

Grupa Azoty SPR Tarnów: Małecki, Liljestrand, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski 6, Wojdan 3, Sanek, Kowalik 1, Wajda 1, Dadej 2, Kużdeba 1, Pedryc, Kniazeu, Mrozowicz 4, Zahirović 3, Yoshida 3