Przegrana siatkarek po tie-break'u
access_time 2021-03-22 00:02:00
W kolejnym meczu o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet, siatkarki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów podejmowały we własnej hali wyżej notowaną w ligowej tabeli drużynę Energetyka Poznań. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy poznaniankom 0:3.

W sobotnim spotkaniu gospodynie grały ze zmiennym szczęściem. Pierwszy set wygrały siatkarki Energetyka 19:25. Drugą część meczu tarnowianki rozpoczęły od niewielkiego prowadzenia (11:7). Przyjezdne poprawiły przyjęcie, lepiej zagrały w obronie i doprowadziły do remisu 15:15. W końcówce seta serią trudnych zagrywek popisała się Klaudia Kaczorowska i zamknęła go asem serwisowym (25:17).

Kolejna partia była bardzo wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować znaczącej przewagi. Do stanu 23:23 walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z Wielkopolski, które rozstrzygnęły tego seta na swoja korzyść 23:25.

W czwartej części lepiej spisywały się gospodynie. Przy dobrym przyjęciu i skutecznych atakach wygrały tę partię 25:22 i tym samym doprowadziły do remisu 2:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

W piątym secie od początku dominowały poznanianki. Rozpoczęły od prowadzenia 1:4, a przy zmianie stron na tablicy widniał wynik 7:8. Tarnowianki doprowadziły jeszcze do remisu po 11, ale zaraz potem popełniły kilka błędów, które pozwoliły poznaniankom wygrać tego seta 13:15 i całe spotkanie 2:3.

MVP spotkania: Oriana Miechowicz

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – Enea Energetyk Poznań 2:3 (19:25, 25:17, 23:25, 25:22, 13:15)