Tarnowskie piłkarki coraz bliżej awansu do ekstraligi
access_time 2021-05-08 22:02:00
W dziewiętnastej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki nożnej kobiet, zespół MKS Tarnovia Tarnów podejmował na własnym stadionie zajmującą drugie miejsce w ligowej tabeli drużynę BTS Rekord Bielsko-Biała. W pierwszej rundzie piłkarki Tarnovii pokonały drużynę Rekordu 4:3.

Tarnowianki od samego początku meczu narzuciły swój styl gry, mocno naciskając na przeciwniczki. Po celnym strzale Katarzyny Białoszewskiej, gospodynie objęły prowadzenie 1:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej części meczu dominowały zawodniczki Tarnovii. Gospodynie zamknęły bielszczanki na ich własnej połowie, skutecznie uniemożliwiając gościom wyprowadzanie groźnych kontrataków. Po pięknym trafieniu Katarzyna Trytek podwyższyła wynik na 2:0, a wkrótce potem piłkę w bramce gości ulokowała Gabriela Gębica. Pod koniec meczu tarnowianki straciły bramkę, której autorką była Katarzyna Moskała. Ostatecznie, zawodniczki MKS Tarnovii Tarnów po bardzo dobrym meczu, pokonały ekipę BTS Rekord Bielsko-Biała 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu tarnowianki umocniły się na pozycji lidera z dorobkiem 44 punktów i są coraz bliżej awansu do ekstraligi.

W kolejnym meczu zmierzą się w Olsztynie z zespołem KKP Stomilanki.

MKS Tarnovia Tarnów – BTS Rekord Bielsko-Biała 3:1 (1:0)

Bramki: Katarzyna Białoszewska 1:0, Katarzyna Trytek 2:0, Gabriela Gębica 3:0 , Katarzyna Moskała 3:1