9 sposobów na ubezpieczenie siebie i swojego majątku. Znasz je?
access_time 2021-05-25 10:00:00
Zdarza się, że ubezpieczenia to pieniądze wrzucone w błoto. Nic złego nie dzieje się nam, czy rzeczom, które chcemy ubezpieczyć, a mimo to płacimy wciąż za usługę, która często okazuje się inwestycją bez większego celu i, najważniejsze, bezzwrotną. Bywają też przypadki, w których wchodzimy w wir złych zdarzeń, które zawsze przychodzą falą, a wtedy zdarza się, że ubezpieczenie ratuje życie, bądź sytuację materialną. Poznaj 9 sposobów na ubezpieczenie siebie i swojego majątku!

1. ZUS nie pomoże

Przepisy mówią, że każda osoba zatrudniona jest objęta obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym - jest to znany i oczywisty fakt oraz dwie znane instytucje, które wszyscy kochają - NFZ oraz ZUS.  Na social mediach, w mediach tradycyjnych i przy pomocy poczty pantoflowej niejednokrotnie dowiadywaliśmy się o magicznym uzdrowieniu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych ludzi, w niezbyt dobrej kondycji. Z tego powodu warto się zastanowić czy nie warto wykupić sobie pakietu dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, który zabezpiecza nas w przypadku problemów zdrowotnych, gwarantując wypłatę pieniędzy w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, operacji, czy wypadku. 

2. Kolejki, kolejeczki

Nie tylko ZUS jest postrachem polskich chorych. Niejednokrotnie zdarzało się, że pacjenci nie dożywali do wizyty lekarskiej w publicznej placówce zdrowotnej. Wiele towarzystw zajmujących się ubezpieczeniami oferuje w pakiecie z ubezpieczeniem zdrowotnym, prywatną opiekę medyczną, dzięki czemu mamy dostęp do większej ilości placówek i możemy choć częściowo ominąć kolejki, co nierzadko ratuje zarówno zdrowie, jak i nerwy.

3. Nieprzyjemny obowiązek

Nie wszyscy mają samochody, lecz ci, którzy poruszają się nimi znają przykry obowiązek corocznego opłacania ubezpieczenia swoich czterech kółek. OC zabezpiecza kierowców przed szkodami wynikającymi z kolizji i wypadków - w przypadku gdy zdarzenie powstanie z naszej winy, ubezpieczyciel wypłaci ofiarom należne im pieniądze. Rzecz jasna, wiąże się to ze stratą zniżek i zwiększeniem opłat w następnych latach, bez względu na to, czy auto było nasze, czy nie. Mimo faktu, że jest ona obowiązkowa, to bardzo często przydaje się jej posiadanie. Większość ubezpieczycieli jest w stanie pokryć naprawę i odszkodowania powstałe z naszej winy do kwoty aż 5 milionów euro. OC działa też za granicą.

4. Zabezpieczenie przed nieuniknionym

Każdego z nas czeka kiedyś koniec doczesnego życia. Śmierć jest podobno jedyną sprawiedliwą rzeczą na tym świecie. Mimo, że staramy się o tym nie myśleć na co dzień, warto pamiętać, że wypadki chodzą po ludziach i zabezpieczyć naszych bliskich w wypadku spotkania się zbyt wcześnie z mrocznym kosiarzem. Oczywiście, sami wybieramy osoby, które mają otrzymać pieniądze z polisy (tzw. osoby uposażone). Często się zdarza, że takie umowy zawierają pewne ograniczenia, uniemożliwiające zawarcie ich niektórym osobom, między innymi ludziom po 66. roku życia, w ciężkim stanie zdrowia czy podlegającym innym restrykcją. Polisa na życie obejmuje najczęściej jednak wszystkie przyczyny śmierci, choć i tu zdarzają się wyjątki.

5. Ogrom możliwości

Ubezpieczenia mienia to bardzo szeroki wachlarz opcji, które mogą pomóc nam ochronić i zrekompensować, w przypadku np. kradzieży, daną ruchomość. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własną ofertę - oczywiście mają one również własne zasady i wartości odpowiednich względem wartości towaru. Może być to każdy towar, który nie wymaga demontażu ani technicznego, ani siłowego. Rzecz jasna, nie wszystko można ubezpieczyć, choć ta lista nie zdaje się być długa:

  • Złoto i srebro w sztabach,

  • Kabiny prysznicowe ze szkła,

  • Broń i narkotyki,

  • Rękopisy,

  • Trofea Myśliwskie.

6. Złośliwy sąsiad

Ubezpieczenie majątkowe to bardzo popularny rodzaj zabezpieczenia mienia na rynku. Inwestycja jest często niezbędna, zwłaszcza, gdy kupujemy mieszkanie w bloku - w przypadku zalania przez sąsiada, czy innych szkód, powstałych nie z naszej winy, możemy żądać od ubezpieczyciela wypłaty odszkodowania. Zawarcie umowy na ubezpieczenie mieszkania/domu jest obligatoryjne w przypadku kredytów hipotecznych.

7. Klasyczny upadek

Bardzo często nasz sprzęt elektroniczny ulega wypadkowi. Chyba każdy miał raz w życiu przypadek, gdy telefon upadł na podłogę, a jego szybka po prostu się rozbiła. Zdarzają się też często spalone procesory czy karty graficzne w komputerach. Czasami telewizor kompletnie przestaje z nami współpracować, a wtedy bardzo przydaje się ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, które zabezpiecza nas przed takimi wypadkami. Bardzo często można otrzymać ofertę takiej usługi przy zakupie danego urządzenia, więc bardzo dużo zależy od miejsca, w którym kupujemy dany sprzęt.

8. Nie tylko prywatnie

Oczywiście, firmy ubezpieczeniowe oferują swoje usługi nie tylko osobom fizycznym, ale i przedsiębiorstwom. Każdy rodzaj ubezpieczenia ma specjalne wymagania i określone zasady, często różniące się od prywatnych ubezpieczeń. Wiele uznanych towarzystw i pośredników ubezpieczeniowych może pochwalić się szerokim portfolio klientów biznesowych zarówno z małych, średnich jak i dużych firm.

9. Na Wakacje! (lub ferie)

Nieco nieaktualne, ale szczepionka jest jasnym punktem na czarnym tle nieba. W tym roku wakacje mogą wyglądać zupełnie inaczej niż w roku ubiegłym. Wynalezienie panaceum na chorobę, która wstrząsnęła światem może przywrócić to, co znaliśmy sprzed 2020 roku. Wysyłając swoją pociechę na kolonię bądź wycieczkę, należy pochylić się nad ubezpieczeniem dziecka na wyjazd, które znajduje się w ofertach niektórych ubezpieczycieli. Zasady różnią się w przypadku wyjazdu za granicę, ale koszty, które możemy ponieść w przypadku problemów zdrowotnych latorośli, zwłaszcza poza Polską, mogą być kosmiczne.

Źródła:

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A