Piłkarki Tarnovii zwycięstwem przypieczętowały awans z pierwszego miejsca
access_time 2021-05-22 22:34:00
W ostatnim spotkaniu przed własną publicznością, grające o mistrzostwo I ligi piłki nożnej kobiet zawodniczki MKS Tarnovii Tarnów, zmierzyły się z drużyną Pogoń Dekpol Tczew. W rundzie jesiennej piłkarki z Tczewa pokonały tarnowianki 3:1 i była to jedyna porażka drużyny Tarnovii w całym sezonie.

Tarnowianki zajmując pierwsze miejsce w ligowej tabeli przystępowały do tego spotkania w roli faworyta. Już przed tygodniem po zwycięstwie w Olsztynie zapewniły sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, niewiadomą pozostało jedynie z którego miejsca awansują.

Sobotnie spotkanie gospodynie rozpoczęły koncertowo. Już w drugiej minucie po strzale Agnieszki Derus objęły prowadzenie, a niespełna minutę później piłkę w bramce rywalek umieściła Katarzyna Białoszewska. Tarnowianki miały jeszcze wiele okazji strzeleckich jednak dopiero w 39 minucie celnym strzałem popisała się Agnieszka Derus. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Tarnovii 3:0.

Podobnie wyglądała druga część meczu. Tarnowianki mocno atakowały na bramkę gości. W 60 minucie gospodynie straciły bramkę po celnym trafieniu Karoliny Kwiatkowskiej. Na pięć minut przed końcem spotkania Gabriela Krawczyk podwyższyła wynik na 4:1. Trzy minuty później kolejną bramkę zdobyła Agnieszka Derus notując na swoim koncie hat-trick'a.

Ostatecznie piłkarki Tarnovii pokonały zespół Pogoni Dekpol Tczew 5:1. Dzięki temu zwycięstwu zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca w ligowej tabeli.

Gospodynie swój awans zadedykowały niedawno zmarłemu prezesowi klubu, Waldemarowi Urbanowi, który stworzył sekcję kobiet.

MKS Tarnovia Tarnów – Pogoń Dekpol Tczew  5:1 (3:0)

Tarnovia: Katarzyna Trytek, Magdalena Syrek, Julia Szostak, Agnieszka Derus, Aleksandra Skrzyniarz, Paulina Wałaszek, Katarzyna Białoszewska, Klaudia Kubaszek, Kornelia Dudziak, Alicja Duszyk, Wiktoria Chowaniec, Natalia Wzorek, Klaudia Gęślak, Gabriela Krawczyk, Aniela Drwal.

Ponadto w drużynie występowały także: Gabriela Łucek, Gabriela Piątek, Gabriela Kusion i Ewelina Bojdo.