Marcin Dzieński brązowym medalistą Pucharu Świata w Salt Lake City
access_time 2021-06-01 00:03:00
Marcin Dzieński (AZS PWSZ Tarnów) wywalczył brązowy medal w rozegranych w Salt Lake City zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Zwyciężył Indonezyjczyk Veddriq Leonardo, który czasem 5,208 s ustanowił rekord świata.

W eliminacjach Marcin Dzieński z rezultatem 5.90 s sklasyfikowany został w gronie 38 zawodników na czwartej pozycji. W walce o trzecie miejsce pokonał Johna Broslera z USA, uzyskując czas 5,84 s. Tarnowianin uległ tylko dwóm reprezentantom Indonezji, którzy ustanowili nowe rekordy świata. Zdobywca drugiej pozycji, Kiromal Katibin w eliminacjach przebiegł ścianę w czasie 5.258 s, a zwycięzca zawodów, Veddriq Leonardo w fazie pucharowej osiągnął rezultat 5.208 s.

Wśród pań rywalizację na szóstej pozycji zakończyła Natalia Kałucka. Reprezentantce AZS PWSZ Tarnów nie udało się niestety utrzymać trzeciego miejsca wywalczonego z rezultatem 7.68 s w eliminacjach. W zawodach triumfowała dwukrotna mistrzyni świata w tej konkurencji, Aleksandra Mirosław.