Szczypiorniści Grupy Azoty SPR Tarnów bez punktów na zakończenie sezonu
access_time 2021-06-05 20:27:00
Po wielu miesiącach oczekiwań, w sobotę na trybuny hali PWSZ w Tarnowie wrócili kibice. Niebiesko-biali mocno zagrzewali do boju zawodników Grupy Azoty SPR Tarnów, którzy w ostatnim meczu w dobiegającym końca sezonie 2020/2021 PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, podejmowali drużynę Chrobrego Głogów. W pierwszej rundzie tarnowianie pokonali ekipę z Głogowa 25:27.

Początek rewanżowego spotkania był dość wyrównany jednak z czasem goście zaczęli zyskiwać przewagę. Świetna dyspozycja Adama Babicza w ataku pozwoliła głogowianom osiągnąć czterobramkowe prowadzenie (4:8). Gospodarze zdołali jeszcze zmniejszyć przewagę gości i na przerwę schodzili tracąc dwie bramki (12:14).

Druga połowa przebiegała pod wyraźne dyktando szczypiornistów Chrobrego. Systematycznie powiększali oni swoją przewagę i ostatecznie pokonali gospodarzy 24:34. Głogowianie dopisali do swojego dorobku komplet punktów i zdobywając ich 35 w ligowych rozgrywkach zajęli siódme miejsce. Tarnowianie z dorobkiem 21 punktów zakończyli sezon 2020/2021 na miejscu dwunastym.

Grupa Azoty SPR Tarnów – KS SPR Chrobry Głogów 24:34 (12:14)

Grupa Azoty SPR Tarnów: Liljestrand, Ciochoń, Małecki – Sikora, Tokuda 4, Majewski 1, Wojdan 1, Sanek 2, Wajda 1, Dadej , Kużdeba 7, Pedryc 1, Kniazeu 6, Mrozowicz, Klamrzyński, Yoshida

KS SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Krzywicki 4, Grabowski 4, Zdobylak, Warmijak, Klinger, Babicz 10, Przysiek 2, Tylutki, Marszałek 4, Tilte 4, Orpik 3, Jamioł 1, Bekisz 2.