Biegacze uczcili pamięć żołnierzy wyklętych
access_time 2021-06-19 16:44:00
W piątek wieczorem z boiska LKS Wierzchosławice-Ostrów wystartował przełożony z marca VI Nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. cc. płk. Adama Boryczki. Tegoroczne wydarzenie składało się z dwóch części – przemarszu Nordic Walking na 4,6 km oraz biegu na 10,311 km, symbolizującego liczbę dni, które upłynęły od dnia 06.09.1939 r., kiedy to Adam Boryczka, późniejszy Cichociemny, wyszedł z rodzinnego domu w Wierzchosławicach na wojnę, do dnia 29.11.1967, w którym opuścił komunistyczne więzienie.

Najszybciej trasę biegu pokonał Dominik Kryca (Team Kopeć) z czasem 00:38:22.98. Tuż za nim na mecie zameldował się Mirosław Rajski z Wierzchosławic, a trzecie miejsce zajął Marek Sikoń (Biegaczwyklęty).

Wśród pań najszybsza była Anna Jasiak z Woli Rzędzińskiej z czasem 00:44:15.39, drugie miejsce zajęła Katarzyna Zych (Bonnie Clyde), a na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Sroka (Unit37).

W marszu Nordic Walking na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Stępak (Lux Torpeda), drugie miejsce zajął Tomasz Wojtowicz (K.B. Athletic Zrecin NSZZ Solidarność w Goodrich Aerospace Poland), a trzecie Jerzy Krakowski (PTG Sokół 1893 Mielec).

W kategorii kobiet zwyciężyła Ludmiła Boryczko (Bobrowniki Małe), drugie miejsce zajęła Beata Jeleń (Wola Rzędzinska), a trzecie Katarzyna Pasula (Ekipa z Tarnowa).

Każdy uczestnik zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice biegu otrzymał okolicznościową koszulkę oraz pamiątkowy medal.