Za nami kolejna edycja Biegu Sanguszków
access_time 2021-06-26 23:00:00
Kilkuset zawodników stanęło w sobotę na starcie siedemnastej edycji Biegu Sanguszków. W programie imprezy znalazły się biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na dystansie 10 kilometrów. Start i meta rywalizacji umiejscowione były w parku Sanguszków.

Zmagania dzieci i młodzieży rozpoczęły się o godz. 11. Najmłodsi biegacze w zależności od wieku pokonywali trasy o długości od 200 do 1000 metrów, położone w parku Sanguszków.

Godzinę później, w  samo południe, na starcie stanęło prawie dwustu uczestników biegu głównego, którzy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów.  Wystartowali z parku Sanguszków, następnie biegli ulicą Sanguszków, Lotniczą, al. Tarnowskich aż do Parku Biegowego przy ul Harcerskiej i z powrotem.

Najszybciej trasę biegu głównego pokonał Rafał Sułkowski z Limanowej, w czasie 00:32:22. Tuż za nim na mecie zameldował się Janusz Syrowy z Tarnowa, a na trzecim stopniu podium stanął Bartłomiej Olbrych z Binarowej.

W kategorii kobiet zwyciężyła Anita Górna z Krakowa (LPP Team) z czasem 00:42:21, drugie miejsce zajęła Barbara Zięba (Gang zakręconych Mastersów), a trzecie Zuzanna Pereślucha (MKS Halicz).

Każdy uczestnik zawodów po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcom poszczególnych startów wręczono ponadto nagrody rzeczowe.

Organizatorami XVII Biegu Sanguszków są Uczniowski Klub Sportowy „Ogrodnik”, działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie oraz Kępa Sport. Honorowy patronat nad biegiem objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.