Piłkarze Błękitnych zwycięstwem przypieczętowali awans do A klasy
access_time 2021-06-27 22:45:00
W niedzielę na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego piłkarze Błękitnych 1947 rozegrali ostatni w tym sezonie ligowy mecz. Ich rywalem był zespół KS Łękawica. W pierwszej rundzie tarnowianie pokonali piłkarzy z Łękawicy 2:1.

Zajmujący pierwsze miejsce w ligowej tabeli piłkarze Błękitnych byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Bardzo dobrze prezentowali się już od pierwszych minut. Po celnym strzale Mariusza Taraska gospodarze objęli prowadzenie 1:0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu. W drugiej połowie tarnowianie mocno naciskali na bramkę gości. Dogodną sytuację strzelecką wykorzystał  Dariusz Duda i podwyższył prowadzenie na 2:0.  Kilkanaście minut później bramkę kontaktową zdobył Łukasz Drelicharz. Pod koniec spotkania tarnowianie potwierdzili swoją dobrą dyspozycję i po strzale Piotra Czerwonego rozstrzygnęli ten mecz na swoją korzyść, wygrywając 3:1. Po dwudziestu spotkaniach piłkarze Błękitnych, zajmując pierwsze miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 54 punktów, awansowali do rozgrywek klasy A.

Błękitni 1947 Tarnów – KS Łękawica 3:1 (1:0)

Bramki: Tarasek 1:0, Duda 2:0 , Drelicharz 2:1, Czerwony 3:1