Lubań Maniowy lepszy od Metalu
access_time 2021-08-12 00:01:00
W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi piłki nożnej mężczyzn, KS Metal Tarnów podejmował przed własną publicznością, drużynę LKS Lubań Maniowy. Metal rozpoczął sezon od przegranej w wyjazdowym spotkaniu z Popradem Muszyna 0:4, natomiast zespół Lubania pokonał piłkarzy Wolanii 3:1.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. Wynik otworzył Damian Mrówka, który pewnie wykonał rzut karny i jednocześnie ustanowił rezultat pierwszej części meczu.

W drugiej połowie zdecydowanie bardziej aktywni byli piłkarze gospodarzy. Mocno naciskali na rywala jednak po celnym strzale Patryka Dudy stracili drugą bramkę. Straty zmniejszył jeszcze Damian Wolański, który pewnie umieścił piłkę w bramce gości. Ostatecznie piłkarze Lubania wygrali to spotkanie 1:2 i dopisali 3 punkty do swojego dorobku.

KS Metal Gawro Tarnów – LKS Lubań Maniowy 1:2 (0:1)

Metal: Marek - Baran, Malisz, Chudoba, D. Rajczyk, Chudyba, Nowak, Ślęzak, A. Rajczyk, Gromadzki, Myjkowski

Rezerwowi: Banek, Kloch, Proszowski, Magdziarczyk, Stolarz, Reczek, Wolański