Wicemistrz za mocny dla beniaminka
access_time 2021-08-21 22:58:00
W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo ekstraligi kobiet, piłkarki nożne MKS Tarnovii Tarnów podejmowały na stadionie w Woli Rzędzińskiej aktualnego wicemistrza kraju, zespół TME UKS SMS Łódź.

Sobotni mecz od samego początku przebiegał pod dyktando łodzianek, które dość szybko zepchnęły gospodynie do defensywy. W czwartej minucie Jedlińska dograła piłkę do wbiegającej w pole karne Anny Rędzi , która celnym strzałem pokonała bramkarkę Tarnovii i otworzyła wynik spotkania. Niespełna trzy minuty później po dobrym dośrodkowaniu, piłkę w bramce gospodyń umieściła Klaudia Jedlińska i łodzianki prowadziły już 0:2. W 30 minucie po faulu w polu karnym „jedenastkę" na bramkę zamieniła Gabriela Grzybowska i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:3.

W drugiej połowie ambitne tarnowianki wypracowały sobie kilka sytuacji strzeleckich jednak żadnej z nich nie udało się zamienić na bramkę. W 91 minucie Klaudia Jedlińska po raz kolejny popisała się celnym strzałem i przypieczętowała zwycięstwo swojego zespołu 0:4.

W kolejnym spotkaniu piłkarki Tarnovii zmierzą się na wyjeździe z drużyną Medyk Polomarket Konin.

MKS Tarnovia Tarnów – TME UKS SMS Łódź 0:4 (0:3)

MKS Tarnovia Tarnów: Magdalena Syrek, Gabriela Gebica, Julia Szostak, Agnieszka Derus (75' Natalia Wzorek), Katarzyna Trytek (k), Paulina Wałaszek (81' Aleksandra Skrzyniarz), Katarzyna Białoszewska, Klaudia Kubaszek, Kornelia Dudziak (46' Aleksandra Pleban), Gabriela Krawczyk (79' Zofia Porada), Aniela Drwal

Bramki: Rędzia, Jedlińska (2), Grzybowska