Pierwsze ligowe punkty szczypiornistów Grupy Azoty Unii Tarnów
access_time 2021-09-12 22:25:00
W drugiej kolejce spotkań o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów podejmowali na własnym parkiecie drużynę MKS Zagłębie Lubin. W pierwszej kolejce zespół z Dolnego Śląska pokonał mielecką Stal 25:23, natomiast tarnowianie ulegli Azotom Puławy 21:30.

Niedzielne spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Dość łatwo wypracowali sobie trzybramkową przewagę (3:6). Gospodarze po słabszym początku szybko zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu 9:9. Rewelacyjnie między słupkami spisywał się Casper Liljestrand , a po jego skutecznych interwencjach tarnowianie pewnie trafiali do bramki rywala. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 16:14.

Druga część meczu była bardzo wyrównana. Tarnowianie utrzymywali niewielką przewagę i na niecałe dziesięć minut przed końcem prowadzili 25:22. W samej końcówce spotkania goście zbliżyli się do gospodarzy, którzy prowadzili już tylko jednym trafieniem. W ostatnich sekundach lubinianie mieli szanse doprowadzić do remisu, jednak w decydującym momencie spudłował ze skrzydła Jakub Bogacz, zapewniając zwycięstwo tarnowianom.

Grupa Azoty Unia Tarnów – MKS Zagłębie Lubin 28:27 (16:14)

Unia: Małecki, Liljestrand, Tokuda 6, Kużdeba 4, Kniazeu 3, Wojdan 3, Bushkou 2, Mrozowicz 2, Yoshida 2, Minotskyi 2, Dadej 2, Matsuura 1, Kaźmierczak 1

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Czyczykało 7, Bogacz 5, Stankiewicz 4, Sroczyk 3, Marciniak 3, Gębala 2, Moryń 1, Pietruszko 1, Hajnos 1, Bekisz