Trudna przeprawa szczypiornistów przed własną publicznością
access_time 2021-10-06 08:24:00
W zaległym spotkaniu czwartej kolejki rozgrywek o mistrzostwo PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn, zespół Grupa Azoty Unia Tarnów podejmował we własnej hali ubiegłorocznego srebrnego medalistę Mistrzostw Polski, drużynę Orlen Wisłę Płock. Szczypiorniści z Płocka byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Płocczanie w bieżącym sezonie nie przegrali żadnego meczu, natomiast tarnowianie wygrali jedno spotkanie z Zagłębiem Lubin, a ulegli w meczach z Azotami Puławy i Piotrkowianinem.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, zespoły grały bramka za bramkę, a przez większą część wynik oscylował w okolicach remisu. Pięć minut przed końcem w tarnowskiej drużynie nastąpił przestój, który szybko wykorzystali goście odskakując gospodarzom na trzy trafienia. Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem Wisły 11:14.

W pierwszych kilku minutach drugiej części spotkania gospodarze dorównywali kroku gościom. Później szczypiorniści z Płocka zaczęli coraz lepiej spisywać się w defensywie przez którą ciężko było przebić się tarnowianom. Nafciarze szybko wypracowali sobie siedmiobramkową przewagę, którą utrzymywali do końca meczu. Ostatecznie Orlen Wisła Płock pokonała Grupę Azoty Unię Tarnów 24:31.

MVP spotkania został bramkarz Wisły Krystian Witkowski.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Orlen Wisła Płock 24:31 (11:14)

Grupa Azoty Unia: Małecki, Liljestrand – Minotskyi 5, Yoshida 4, Sanek 2, Sikora 2, Kniazeu 2, Tokuda 2, Wojdan 2, Kużdeba 2, Bushkou 1, Matsuura 1, Kaźmierczak 1, Wątroba, Mrozowicz, Dadej
Trener: Patrik Liljestrand

Orlen Wisła: Witkowski, Morawski, Ahmetasevic – Serdio 8, Lucin 8, Daszek 4, Jurecic 3, Mindegia 3, Czapliński 2, Kosorotovm2, Mihić 1, Fernandez, Komarzewski, Susnja, Daćko, Terzic
Trener: Xavi Sabate