Szczypiorniści Grupy Azoty Unii II Tarnów pokonali AZS Politechnikę Świętokrzyską
access_time 2021-10-10 00:19:00
Kolejne spotkanie w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi piłki ręcznej mężczyzn rozegrali zawodnicy Grupy Azoty Unii II Tarnów. Ich rywalem był zespół AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce. Tarnowianie przed tym spotkaniem mieli na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Pierwsza połowa sobotniego meczu była bardzo wyrównana. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 2:0 jednak goście dość szybko doprowadzili do remisu i uzyskali niewielką przewagę, którą utrzymywali przez kolejne minuty meczu. Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania podopieczni Szczepana Greczyńskiego zanotowali fragment bardzo dobrej gry i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Zespół z Kielc dorzucił jeszcze jedną bramkę i ta część meczu zakończyła się wynikiem 16:15.

Druga połowa spotkania była niezwykle zacięta i emocjonująca. Zespoły na zmianę prowadziły różnicą jednego lub dwóch trafień. Końcówka należała jednak do gospodarzy, którzy odskoczyli rywalom i ostatecznie wygrali ten mecz 34:31 dopisując do swojego dorobku 3 punkty.

Grupa Azoty Unia II Tarnów - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 34:31 (16:15)

Grupa Azoty Unia II Tarnów: Kociuba 8, Wajda 7, Wątroba 4, Hoim 4, Małek 4, Bednarz 3, Zając 2, Kasprzyk 1, Starzyk 1