Tarnowianki w drugiej rundzie Pucharu Polski
access_time 2021-10-28 10:54:00
Na parkiecie w Wieliczce po zaciętym meczu siatkarki zespołu Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonały 3:2 rywalki z UJ CM 7R Solnej. Przewodzącym w tabeli I ligi tarnowiankom nie przyszło to jednak łatwo.

Po wyrównanym początku pierwszego seta i lepszej końcówce podopieczne trenera Marcina Wojtowicza wygrały partię 25:21 i uspokojone takim obrotem sprawy oddały inicjatywę wieliczankom. W drugim secie ambitnie grające podopieczne trenera Ryszarda Litwina wywalczyły aż 10 punktów przewagi, tarnowianki zmniejszyły straty do czterech oczek, ale końcówka dzięki znakomitej grze byłych zawodniczek tarnowskiego klubu należała do  gospodyń. Wyrównany trzeci set zakończył się wygraną na przewagi zespołu z Wieliczki. Drużyna gospodarzy objęła prowadzenie w meczu 2:1 i poszła za ciosem. W czwartej partii gospodynie prowadziły 8:3, w tarnowskim zespole powiało grozą i widmo pożegnania się z pucharową przygodą stało się bardzo realne. Mające "nóż na gardle" siatkarki Roleskiego poderwała do boju Magdalena Szabó. Po jej akcji tarnowianki objęły prowadzenie 15:14. W polu zagrywki stanęła Klaudia Świstek. Kilka ataków siatkarek Solnej zablokowały Agnieszka Cur-Słomka i Aleksandra Gancarz, doprowadzając do piątej partii. W tie –break'u objęły prowadzenie 4:3, zmieniały boisko przy stanie 8:7, rywalki podwójnym blokiem doprowadziły do korzystnego dla siebie rezultatu 10:9. Znów rozpoczęła się walka punkt za punkt. Przy stanie 13:13 w polu zagrywki stanęła Magda Szabó i - podobnie jak w wygranym ligowym meczu ze Stalą Mielec - przesądziła o ciężko wywalczonym zwycięstwie. Tym razem nie był to jednak najlepszy mecz tarnowianek. Popełniały sporo błędów. Pierwsze skrzypce zagrała libero Anna Pawłowska, swoją robotę tradycyjnie wykonała też Magda Szabó.

Po tej wygranej siatkarki z Tarnowa awansowały do drugiej rundy Pucharu Polski i w listopadzie we własnej hali zagrają z ekipą San-Pajdy z Jarosławia, która wywalczyła awans po wygranej 3:1 z Karpatami w Krośnie. Wcześniej, w sobotę 30 października, obie drużyny zagrają o ligowe punkty w Jarosławiu.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – UJ CM R7 Solna Wieliczka 3:2 (21:25, 25:18, 27:25, 18:25, 13:15)

Roleski: Wawrzyniak, Szabó, Cur-Słomka, Ociepa, Gancarz, Kukulska, Pawłowska (libero) oraz: Szczygieł-Głód, Kowalska, Nowacka, Ponikowska, Świstek.